Forum Legacy of Kain Poland Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Spolszczenie Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Raziel121
Demon


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 30 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Świat Spektralny

PostWysłany: Pon 0:11, 13 Cze 2011 Powrót do góry

Witam czytałem na tym forum o spolszczaniu defiance i lord kain dał program żeby otworzyć bigfile ale mi nie działa wyskakuje mi "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000135). Kliknij przycisk Ok, aby zakończyć aplikację", czemu mi to nie chodzi i co z tym zrobić ?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
robaczek
Starożytny wampir


Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 875 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 0:23, 13 Cze 2011 Powrót do góry

Zainstaluj Net Framework (pisze jak byk w instrukcji). Poza tym projekt spolszczenia Defiance upadł. Nie ma, nie było i nie będzie.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Raziel121
Demon


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 30 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Świat Spektralny

PostWysłany: Pon 10:27, 13 Cze 2011 Powrót do góry

tak więc ja postaram się je zrobić


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Malek
Starożytny wampir


Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 729 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Malek's Bastion (Inowrocław)

PostWysłany: Pon 16:04, 13 Cze 2011 Powrót do góry

Łatwo powiedzieć. Nad tym projektem pracowała spora ekipa przy konsultacji z tym forum. Choć projekt upadł poniekąd z powodu licznych sporów i kłótni które stanowią dla mnie rozrywkę (ale o ile chce mi się je przeczytać Wink )

Nie żebym tobie nie wierzył, albo wzbraniał. Rób oczywiście. Służę pomocą jakby co. Jak też pewnie wszyscy.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Malek dnia Pon 16:05, 13 Cze 2011, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Raziel121
Demon


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 30 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Świat Spektralny

PostWysłany: Pon 22:29, 13 Cze 2011 Powrót do góry

jeszcze takie pytanie: jeżeli do czegoś doszli to efekty ich pracy gdzieś są ? bo to by mi pomogło


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Mundugumur
Starożytny wampir


Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 782 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 23:32, 13 Cze 2011 Powrót do góry

Jeśli są to nie są udostępnione.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Raziel121
Demon


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 30 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Świat Spektralny

PostWysłany: Wto 0:04, 14 Cze 2011 Powrót do góry

plik jest teraz rozszyfrowuje go... może pomożecie

PS: w razie czego pisać gg 36133867


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Raziel121 dnia Wto 0:15, 14 Cze 2011, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Raziel121
Demon


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 30 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Świat Spektralny

PostWysłany: Śro 20:30, 15 Cze 2011 Powrót do góry

no co jest tylko na dupie siedzicie zamiast pomóc, weźcie się do roboty i zrobimy to spolszczenie, inaczej to nie ma sensu. Zastanówcie się czy jesteście fanami LoK'a czy za nich się tylko uważacie


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Mundugumur
Starożytny wampir


Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 782 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Śro 23:38, 15 Cze 2011 Powrót do góry

Nie potrzebuje spolszczenia jak ktoś ma chęci to są świetnie przetłumaczone skrypty robaczka. Razz


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Warnthor
Hylden


Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 117 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Sarafan Stronghold

PostWysłany: Czw 9:07, 16 Cze 2011 Powrót do góry

Większość ludzi doskonale sobie poradziła bez spolszczenia, i doskonale zrozumiała fabułę. Jeśli czytamy polskie napisy w takich grach, koncentrujemy się tylko na tym(aż za bardzo) i kompletnie tracimy fabułę i sens, dekoncentrujemy się itd. Dlatego w LoKa zawsze grałem w oryginalnym języku, a jak czegoś nie rozumiałem zaglądałem do spolszczenia robaczka i tyle.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
robaczek
Starożytny wampir


Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 875 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 19:36, 16 Cze 2011 Powrót do góry

Warnthor napisał:
Większość ludzi doskonale sobie poradziła bez spolszczenia, i doskonale zrozumiała fabułę.


Gdyby tak było, tłumaczenia nie cieszyłyby się popularnością, którą się cieszą. A wiem, że rozlazły się po sieci jak muchy po... no. Mr. Green Po drugie to trzeba postawić sprawę jasno. W naszym pięknym kraju stwierdzenie, że "większość zna angielski" jest mitem. Jest różnica pomiędzy "uczyć (się)", a "nauczyć (się)".


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Qjin
Strażnik Reavera


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1617 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Lake of the Dead (Górki)

PostWysłany: Nie 19:09, 19 Cze 2011 Powrót do góry

Zgadzam się z robaczkiem. Spolszczenie może i nam, fanom, większej różnicy, ale dla osób chcących się zapoznać z chociaż ostatnią, jak dotąd, serią sagi to byłaby pomoc absolutnie dobra. Angielski nie jest językiem trudnym (sam teraz bez żadnego problemu mógłbym pisać FCE), jednak większość osób wciąż ma problemy ze słownictwem, a te w LoK'u jest rozbudowane.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Dj Olo
Wampir


Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 287 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 21:46, 23 Cze 2011 Powrót do góry

E tam kilka nieznanych słów. Wbijam LoK Archives i wiem.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Dj Olo dnia Czw 21:47, 23 Cze 2011, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
teken020
Łowca wampirów


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 12 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 15:02, 09 Lip 2011 Powrót do góry

to tworzycie te spolszczenie ?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
[twig]
Demon


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 38 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 16:44, 07 Wrz 2011 Powrót do góry

Raziel121 napisał:
jeżeli do czegoś doszli to efekty ich pracy gdzieś są ? bo to by mi pomogło

Specjalnie dla ciebie, bo poprawiłeś mi humor.
Image


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Qjin
Strażnik Reavera


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1617 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Lake of the Dead (Górki)

PostWysłany: Czw 18:26, 15 Wrz 2011 Powrót do góry

Hmmm, bardzo długo czekamy na to spolszczenie, ale widzę, że czcionka, jak i polskie litery zostały zachowane. Skoro podrzuciłeś ten screen, [twig], to może podrzucisz tez info, kiedy to w końcu wyjdzie Smile ?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
robaczek
Starożytny wampir


Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 875 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 16:00, 16 Wrz 2011 Powrót do góry

Qjin, widać pojęcie ironii i sarkazmu jest ci całkowicie obce. Napiszę to więc bardzo wyraźnie: nie będzie spolszczenia do Defiance. Przestań już o tym pisać, bo to nic nie da. Daj sobie spokój. Nie będzie i koniec. Kropka. Projekt umarł i żadne screeny czy nagabywania tego nie zmienią. Pisanie "ale (i tu jakieś argumenty)" również.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Malek
Starożytny wampir


Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 729 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Malek's Bastion (Inowrocław)

PostWysłany: Pią 21:27, 16 Wrz 2011 Powrót do góry

Jakoś nie będę specjalnie tęsknił.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Qjin
Strażnik Reavera


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1617 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Lake of the Dead (Górki)

PostWysłany: Sob 18:00, 24 Wrz 2011 Powrót do góry

Ależ bardzo dobrze znam, to co zastosowałem, to był persiflaż (czyli że pod pozorną nadzieją/dobrocią ukrywa się sarkazm) Very Happy .
Trudno.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
teken020
Łowca wampirów


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 12 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 17:32, 18 Paź 2011 Powrót do góry

angielski znam bardzo średnio. Główny wątek fabuły rozumiem, jednak chciałbym znać dokładnie każde słowo itp. Jeśli ktoś zna się na tym, jak zrobić spolszczenie, i ma chęci to niech zrobi ;p
Szkoda że poprzedni projekt upadł. Brakowało głównego szefa całego tego projektu, a nie demokracja.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
DK
Sarafan


Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 67 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Nosgoth ul.Terytorium Klanu Raziela 15

PostWysłany: Wto 20:59, 18 Paź 2011 Powrót do góry

Teken020 My wiemy że wiele osób chce spolszczenia lecz no nie ma rąk do roboty albo mało kto się zna a jak się zna to mu się nie chce.
Cytat:
Jeśli ktoś zna się na tym, jak zrobić spolszczenie, i ma chęci to niech zrobi ;p

Jak przeczytałem to zdanie to przyszły mi na myśl wątki na tym forum które można krótko opisać: "Ludzie mam fajny pomysł, bardzo interesujący żeby zrobić modyfikacje do .../gre/spolszczenie itd. tylko niech ktoś zrobi to za mnie". Jak to mówi Ferdynand Kiepski "A robić to nie ma komu!!!" Wink


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Mundugumur
Starożytny wampir


Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 782 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 21:07, 18 Paź 2011 Powrót do góry

teken020 napisał:
angielski znam bardzo średnio. Główny wątek fabuły rozumiem, jednak chciałbym znać dokładnie każde słowo itp. Jeśli ktoś zna się na tym, jak zrobić spolszczenie, i ma chęci to niech zrobi ;p
Szkoda że poprzedni projekt upadł. Brakowało głównego szefa całego tego projektu, a nie demokracja.


Polecamy przetłumaczone skrypty robaczka, które można znaleźć zarówno na stronie lorda /<aina oraz samej autorki. Adresy stron znajdziesz w "strefie fanowskiej" forum. Razz Projekt spolszczenia i tak miał z tych skryptów korzystać, więc miłej lektury! Wink


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
robaczek
Starożytny wampir


Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 875 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 21:33, 18 Paź 2011 Powrót do góry

DK napisał:
teken020 napisał:
Jeśli ktoś zna się na tym, jak zrobić spolszczenie, i ma chęci to niech zrobi ;p

Jak przeczytałem to zdanie to przyszły mi na myśl wątki na tym forum które można krótko opisać: "Ludzie mam fajny pomysł, bardzo interesujący żeby zrobić modyfikacje do .../gre/spolszczenie itd. tylko niech ktoś zrobi to za mnie". Jak to mówi Ferdynand Kiepski "A robić to nie ma komu!!!"


Popieram w całej rozciągłości.

Mund napisał:
Polecamy przetłumaczone skrypty robaczka, które można znaleźć zarówno na stronie lorda /<aina oraz samej autorki. Adresy stron znajdziesz w "strefie fanowskiej" forum.


A ja chcę tylko dodać, że skrypt Defiance na LoK:A przeszedł mały lifting i w związku z tym ten u Lorda jest (krótko mówiąc) mało aktualny. Tak, zdradzam tu wielką tajemnicę - biorę się za małą korektę.

Poza tym może niedługo będziemy mieć Omnicide PL. Dużo lepsze niż Defiance PL (ale co ja tam wiem Mr. Green).


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Qjin
Strażnik Reavera


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1617 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Lake of the Dead (Górki)

PostWysłany: Sob 11:24, 22 Paź 2011 Powrót do góry

Przyznam szczerze, że zainteresował mnie projekt "polonizacji" Blood Omnicide. Oby coś z tego wyszło.
Zaś co do korekty skryptu - mam nadzieję, ze nie będzie zbyt wielka, bo się okaże, że źle rozumiemy angielski i sprawy w LoK'u mają się inaczej Very Happy . A tak serio to rozumowania się nie zmienią, ale miło, że coś w tym kierunku się dzieje.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
robaczek
Starożytny wampir


Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 875 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 20:06, 24 Paź 2011 Powrót do góry

Qjin napisał:
Przyznam szczerze, że zainteresował mnie projekt "polonizacji" Blood Omnicide. Oby coś z tego wyszło.


Jeśli tylko ukarze się pełna wersja, to napisy z pewnością będą. Rosjanie, w przeciwieństwie do większości, udostępniają całą dokumentację, poradnik oraz narzędzia potrzebne, by to zrobić, więc tym razem każdy, kto ma odrobinę chęci może taką łatkę wykonać. Na razie nic nie robię, bo nie ma sensu dawać napisów do 10% gry (tyle jest w demie).

Qjin napisał:
Zaś co do korekty skryptu - mam nadzieję, ze nie będzie zbyt wielka, bo się okaże, że źle rozumiemy angielski i sprawy w LoK'u mają się inaczej


Czy wielka? Ciężko powiedzieć. Na pewno jest bardziej czytelnie. Inne formatowanie z pewnością pomaga w czytaniu (wcześniej to był tylko suchy tekst zapisany z .doc do .html). Pewne rzeczy zostały napisane zupełnie od nowa (jak zobaczyłam niektóre moje błędy, to banana miałam, że hej! Mr. Green). Ogólnie starałam się, by teksty zyskał tzw. "płynność" i czytało się go łatwiej. To z pewnością nie ostatnia korekta, ale z jej wyników i tak jestem bardzo zadowolona.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)